O ODDÍLU

Oddíl zápasu TJ Slovan Varnsdorf byl znovu obnoven u příležitosti 150 let od založení, v roce 2018 a to po cca desetileté pauze. V roce 2008 byla ukončena činnost v té době Sokolu Varnsdorf z důvodu nezájmu o tento sport ze strany dětí. Někteří z nás (zápasníků té doby) však neztratili naději a oslovili TJ Slovan Varnsdorf s žádostí o obnovení oddílu. Provedly se náborové akce a zadařilo se. V září 2018 jsme začali opět trénovat. 

Tréninků se účastní děti od 5 let, které na našich trénincí získají nejen gymnastickou obratnost, dynamiku, sílu a rychlost ale naučí se zápasnické chvaty, disciplíně a především získají nové kamarády. Bez ohledu na věkový rozdíl jsme na trénincích skvělá parta, která se podporuje.

TURNAJE A ZÁPASY

Od znovuobnovení oddílu (2018) jsme absolvovali celkem 8 turnajů. Přičemž jeden z nich jsme pořádali my v listopadu 2019 přímo ve Varnsdorfu. Tohoto turnaje se účastnilo celkem 39 zápasníků ze 4 oddílů (Krásná Lípa, Varnsdorf, Liberec a Chrastava). Přičemž za oddíl TJ Slovan Varnsdorf nastoupilo 18 zápasníků. 

V roce 2018 jsme se účastnili jen 3 turnajů, jelikož naši zápasníci ještě neměli moc zkušeností. Od září 2019 však počet turnajů vzrůstá a naši zápasnící tak mají možnost sbírat více zkušeností i na turnajích.